ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ

FAKÜLTELER

SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ

 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü
 • Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü
 • İletişim Tasarımı Bölümü

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

 • İşletme Bölümü

 

İNSANİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

 • Sosyoloji Bölümü

 

MESLEK YÜKSEKOKULLARI

AKEV ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 • Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü
 • Adalet Bölümü
 • Mimari Restorasyon Bölümü
 • Sosyal Hizmetler Bölümü
 • Grafik Tasarımı Bölümü
 • İnşaat Teknolojisi Bölümü

 

VİZYON

“Yurdunu,ulusunu, insanı, doğayı, çalışmayı seven; laik-demokratik, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kişiler yetiştirmek.Çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarıp geliştirmek; onları bir üst öğrenime, yaşama hazırlayan eğitim kurumu olduğumuzu sergileyip kanıtlamaktır.Eğitim-öğretimde ilgi, sevgi, güven ve başarı ile bilimin yol göstericiliğinde en önde olmak istiyoruz. Tüm çalışmalarımızla vizyonumuzu gerçekleştirmeye, mükemmelliği yakalamaya hazırız.”

MİSYON

“Çocuklarımızı, gençlerimizi, kültür ve eğitim yoluyla, insanın değerini bilen, bu değerleri koruyup, yaşama geçiren, yaşadığı topluma, Dünya insanlarına hizmeti ilke edinen, sürekli öğrenme, uygulayıp üretme anlayışına sahip bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır.Mutlu yaşamak, insanlığa yararlı olmak, iyi eğitim almakla mümkündür.”

AKEV(Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı) Kuruluşu

Köy enstitüleri kültürü ile okulculuk ve vakıfçılık alanında yeni bir örnek oluşturmak, toplumdan aldığı birikimi topluma hizmet olarak sunmak, kalıcı eserler bırakmak için 1987 yılında ülkemizin en kapsamlı vakfı kurulmuştur.

Vakıf resmi senedimiz noter tarafından onaylandıktan sonra 28.07.1987 yılında yargıdan tescil kararı alınmıştır. 16.09.1998 tarihinde 19931 sayılı Resmi Gazete Vakıf Resmi Senedi yayımlanarak tüzel kişilik de kazanılmış oldu. Kurum adı olarak da Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı’nın baş harflerinden oluşan AKEV Koleji olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Vakıflar yüksek duygulu, yardımsever kişilerin insanlığa hizmet için karşılık beklemeden oluşturdukları kurumlardır. Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı’da eğitime gönül veren bir avuç idealist eğitimcinin 1987 yılında bugünkü yönetim kurulu başkanı ve genel müdür Selahattin ÇİÇEK’in önderliğinde kurulan Atatürkçü, çağdaş, evrensel bir vakıf kolejidir. Yardımseverlerin katkılarıyla parlak ufuklara doğru yol almaktadır.

Antalya Kültür ve Eğitim Vakfını kuranlar insanın evrensel değerini bilen, hayata geçiren, yaşadığı topluma ve insanlığa hizmeti ilke edinen, yeterli bilgi birikimine sahip, kültürel, sanatsal ve sosyal alanlarda etkin, aydın insanlardır. Çocuklarımızı, gençlerimizi çağın gereklerine göre geleceğe hazırlayan, yardımlaşma ve dayanışma duyguları içinde özverili çalışan, üreten, değer yaratan, sevgi dolu yüreklerin, yüce ve çağdaş emeklerin simgesi ılan kurumun adıdır.

AKEV’in kuruluşu, yapılaşması, örgütlenmesi, gelişmesi, çalışma sistemi, özveriye dayalı hizmet anlayışı,kültürel ve sosyal etkinlikleri, eğitim ve öğretime bakışı, kalıcılığın sağlanmasında en önemli özelliklerdir.

 

ULAŞIM & İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 444 1 264 -0(555) 110 2538

Faks: 0(242) 777 10 40

Mail: [email protected]

Adres: Kadriye Mahallesi Celal Bayar Caddesi No: 5-6 Serik/ANTALYA

 

Üniversitenin resmi web sitesine gitmek için tıklayın.

Yazar: tercihle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir